بهترین های پزشکی و پرستاری | اوردامین : چگونه Dwell Time را بهبود بدهیم؟ (بخش اول)
  • اوردامین
  • طراحی وب
1399
تير
14
شنبه
شمارنده
بازدید امروز : 6311 بازدید
کل بازدید کنندگان امروز : 344 نفر
بازدید کل : 38755316 بازدید
حاضرین در سایت : 46 نفر

تاریخ شروع شمارشگر : 94/3/01

عمر سایت : حدود 5 سال پیش

تعداد کل مطالب : 1168

چگونه Dwell Time  را بهبود بدهیم؟ (بخش اول)

چگونه Dwell Time  را بهبود بدهیم؟ (بخش اول)

 گفتیم که برای بهبود زمان استقرار لازم است که Bounce Rate و Session Duration را بهتر کنیم. برای این کار، در مجموع به طراحی و تولید محتوای مناسب و کاربردپذیری سایت نیازمندیم. بنابراین لازم است تا سایت شما از ویژگی های زیر برخوردار باشد:

 قابلیت اسکن پذیری(Scanability): 
خوب یا بد، باید قبول کنید که مخاطبان در فضای وب هیچ وقت مطالب شما را به صورت کامل نمی خوانند. برای همین، مطلب بایستی به گونه ای نوشته و سازمان دهی شود که مخاطب با یک مرتبه نگاه کردن به کلیت ظاهری آن(Scan کردن آن) مطالب را متوجه شود. 

 سئو مرتبط(Related SEO): 
داشتن یک عنوان سئوی جذاب می تواند نرخ CTR را بالا ببرد ولی اگر زمانی که مخاطب وارد سایت می شود محتوایی که مشاهده می کند متناسب با همان عنوانی که در گوگل مشاهده کرده است نباشد خیلی سریع تر خارج می شود و Dwell time آسیب می بیند.
برای مثال، اگر مخاطب با سرچ کلمه ی "خرید پیراهن آستین بلند" وارد سایت شما شود ولی صفحه ای که مشاهده می کند درباره ی "فروش تی شرت" باشد، به جای گشت زنی در سایت، خارج شده و زمان ماندگاری او کاهش می یابد.

طول نوشته: 
طولانی بودن نوشته ها(مثلا 2000 کلمه ای بودن) نه تنها ایرادی ندارد، بلکه خیلی هم خوب است(اصطلاحا به این دسته از مقالات و نوشته های طولانی Pillar page یا Sky scraper می گویند). اما کوتاه بودن طول نوشته(عمدتا زیر 300 کاراکتر بودن آن) می تواند زمان ماندگاری را کاهش دهد و به سئوی آن دسته از صفحات ضربه بزند. 
این ایراد، به تکرار در بخش "تماس با ما" یا "درباره ی ما" سایت های ایرانی مشاهده می شود.


نویسنده : amin mah
تاریخ ارسال : دوشنبه ، 97/06/05 ، در ساعت 23:03

نظرات برای چگونه Dwell Time را بهبود بدهیم؟ (بخش اول)

نام و نام خانوادگی شما *
آدرس ایمیل شما
آدرس وب شما
متن نظر *