بهترین های پزشکی و پرستاری | اوردامین : ویندوز 8 ،ضعیف برای تبلت،وحشتناک برای پی سی
  • اوردامین
  • طراحی وب
1401
خرداد
08
يک شنبه
شمارنده
بازدید امروز : 2321 بازدید
کل بازدید کنندگان امروز : 215 نفر
بازدید کل : 50411817 بازدید
حاضرین در سایت : 65 نفر

تاریخ شروع شمارشگر : 94/03/01

عمر سایت : حدود 7 سال پیش

تعداد کل مطالب : 1210
ویندوز 8 ،ضعیف برای تبلت،وحشتناک برای پی سی


ویندوز 8 ،ضعیف برای تبلت،وحشتناک برای پی سی

من این موضوع را برای سیستم عامل جدید محبوبم یعنی ویندوز 8 مینویسم.ویندوز 8 چارپای خوبیه ولی خیلی زیاد طول میکشه تا ازش سواری یاد بگیریم.و این رو میدونم که اگر بخواهیم به طور همزمان از جد این چارپا (ویندوز 7) هم استفاده کنیم حتی یادگرفتن را طولانیتر خواهد کرد.من این مشکل را با نسخه های اولیه این سیستم عامل دارم.
تا آنجا که ممکن است میخواهم از کیبورد استفاده کنم،همچنین بین دسکتاپ و UI مدرن بدون حتی فکر درمورد آن پرش میکنم.اما یک فکر به سرم میزند:”من هنوز ویندوز 8 را دوست ندارم”.
اشکال اساسی برای من : مایکروسافت تغییرات عمده ای داده،از قسمتهای لمسی گرفته تا random remixing.این شبیه این میماند که سالیان سال در خانه ای زندگی کنیم و بیرون نیاییم.سپس تمامی خانه ها و جاده های اطراف ما تغییر کند.مسلما وقتی از خانه بیرون میآییم گیج و سردرگم میشویم.

مایکروسافت سری را که در نمیکرد را دستمال بست.

دو موضوع اساسی در مورد ویندوز 8 بارها گفته شده:نداشتن استارت منو و مخفی بودن دکمه خاموش کردن.هنوز برای ویندوز 8 استارت منو وجود دارد،ولی مخفی است.و شما باید برای پیدا کردن آن آموزش ببینید.این مانند این میماند که یک بنا برای یک قسمت دری را نصب کند ولی روی آن را کاغذ دیواری بچسباند.
دکمه SHUTDOWN هم مخفی است(در گوگل سرچ کنید “HOW TO SHUTDOWN WINDOWS 8″ تا انبوهی از آموزش ها را ببینید،واقعا دیوانه کنندست).این همانند این است که یک بنا درب خروجی ساختمان را زیر پله ها و در پشت انبوهی از وسایل مخفی کند.خوب مسلما پیدا کردن آن سخت است.
مردم میگویند کلیک برروی START  و خاموش کردن ویندوز خیلی مضحک است.آن هم فقط تنها کلید برای خاموش کردن است. درسته یک احساسی به آدم دست میده. ولی قراردادن دکمه SHUTDOWN  در پنجره SETTINGS ،که فقط با کلیک کردن روی عکس COG  ،نمایان میشود،برای دسترسی به این عکس هم باید با موس SIDEBAR  را نمایان کنیم.آیا این مضحک تر نیست؟تا آنچه مردم میگویند؟

قابلیت استفاده :

ویندوز را نصب کردم و حدود یک ماه برنامه های متفاوت را روی آن استفاده کردم.کار بعضی خیلی آسان بود.ولی بعضی نیاز به چک کردن راهنما یا تجربه ی خیلی زیاد داشت.ویندوز 8 یک قطعه حداقل بصری نیست که من تا به حال استفاده کرده ام.اما خیلی راحت میگویم در ذهن سازندگان آن برای قابلیت استفاده بودن ساخته نشده.
شاید از لحن بالایی من شوکه شدید.اما برای اقرار میگویم :تیتر این مقاله “ضعیف برای تبلت،وحشتناک برای PC”در حقیقت از من نیست.این از یک مطالعه جدید در وبسایت Useit است،که از 12 کاربر با تجربه PC خواسته که نگاهی به سیستم عاملهای PC و دستگاههای لمسی بیندازند،و یافته هاشون رو در یک گزارش پر از شکایت فشرده کنند.اما سرگرم کننده ترین گزارشات مثل : “ویندوز 8 در گوشی و تبلتها به دکتر جکیل(همون جکول برره) شباهت دارد،یک روح به صلیب کشیده شده که برای رستگاری امیدواره.”.” همچنین در کامپیوترهای معمولی ویندوز 8 آقای هاید است،یک غول که کارمندان یک اداره را میترساند و نانشان را کلوخ میکند”.
در گزارشات معتبر این سایت آمده :”یکی از بدترین ویژگیهای ویندوز 8 اینه که اسم معروفش بی مسمی است.Windows  چندین پنجره را روی صفحه پشتیبانی نمیکند.ویندوز 8 یک گزینه ای دارد که با آن میشود یک ناحیه جداگانه کوچک در صفحه ایجاد کرد. ولی هیچ کدام از کاربران تست کننده قادر به انجام این کار نبودند.بهر حال کاربران تست کننده ،فقط توانایی باز کزدن یک پنجره داشتند.برای همین توصیه کردند مایکروسافت نام محصولش را عوض کند و بگذارد : Microsoft Window  (بدون s).

آیا ویندوز 8 به سرنوشت ویندوز ویستا دچار خواهد شد یا مثل ویندوز 7 میتواند محبوب کاربران سراسر جهان شود؟بهر حال باید صبر کنیم تا نسخه نهایی آن بیاید.
نویسنده : amin mah
تاریخ ارسال : شنبه ، 96/04/24 ، در ساعت 01:10

نظرات برای ویندوز 8 ،ضعیف برای تبلت،وحشتناک برای پی سی

نام و نام خانوادگی شما *
آدرس ایمیل شما
آدرس وب شما
متن نظر *