بهترین های پزشکی و پرستاری | اوردامین : اگه نشه چی میشه؟!؟
  • اوردامین
  • طراحی وب
1399
فروردين
14
پنج شنبه
شمارنده
بازدید امروز : 3269 بازدید
کل بازدید کنندگان امروز : 291 نفر
بازدید کل : 33995562 بازدید
حاضرین در سایت : 41 نفر

تاریخ شروع شمارشگر : 94/3/01

عمر سایت : حدود 5 سال پیش

تعداد کل مطالب : 1147
اگه نشه چی میشه؟!؟

دکتر احمد حلت:


اگه نشه چی میشه؟!؟
تا به حال دقت کرده‌اید که علت ترمز زدن و درجا زدن خیلی‌ها در زندگی ترس از یک توهم به ظاهر منطقی به نام "اگر نشود!؟" است؟
به نظر شما علت اینکه خیلی افراد حاضرند بیکاری را تحمل کنند و دست به کار و اشتغالی جدید نزنند چیست؟ پای صحبت این افراد درمانده و مستاصل بنشینید و از آن‌ها سوال کنید چرا دنبال کاری نمیروند بلافاصله به شما می‌گویند اگر برای این‌کار جدید وقت گذاشتیم و هزینه و سرمایه خود را هدر دادیم چه خاکی بر سر بریزیم؟
به زبان ساده ،"اگه نشه" که از آن وحشت داریم فقط یک تابلوی علامت و هشدار است که سر یک دوراهی می‌گذارند که اگر از این مسیر پیشروی به سوی هدف ممکن نشد از مسیر بعدی و از انشعاب و جاده دوم به راه خود ادامه می‌دهیم .
انسان موفق در زندگی خودش باید دقیقا به همین شکل عمل کند . یعنی هروقت فکر و تصور "اگه نشد؟!" به ذهنش راه یافت،باید بلافاصله هدف نهایی خودش را جلوی چشمانش بیاورد و از خود بپرسد من که میخواهم حتما به این هدف برسم پس اگر از این مسیر نشد . باید مسیر دومی انتخاب کنم . آن مسیر دوم چه می‌تواند باشد؟
آب را در نظر بگیرید . اگر یک رودخانه در مسیر خودش به سمت دریا با یک مانع سنگی مواجه شود چه می‌کند؟همانجا می‌ایستد؟معلوم است که نه!
آب سعی میکند مانع را دور بزند و از اطراف آن مسیر خود را پیدا کند .
نویسنده : هما تختی
تاریخ ارسال : چهارشنبه ، 96/09/15 ، در ساعت 18:55

نظرات برای اگه نشه چی میشه؟!؟

نام و نام خانوادگی شما *
آدرس ایمیل شما
آدرس وب شما
متن نظر *