بهترین های پزشکی و پرستاری | اوردامین : چطور در مواقع بحرانی آرامش مان را حفظ کنیم؟
  • اوردامین
  • طراحی وب
1399
مهر
09
چهار شنبه
شمارنده
بازدید امروز : 4164 بازدید
کل بازدید کنندگان امروز : 275 نفر
بازدید کل : 41831360 بازدید
حاضرین در سایت : 57 نفر

تاریخ شروع شمارشگر : 94/03/01

عمر سایت : حدود 5 سال پیش

تعداد کل مطالب : 1197
چطور در مواقع بحرانی آرامش مان را حفظ کنیم؟

حفظ آرامش و خونسردی در شرایط بحرانی شاید کار سختی به نظر بدسد. اشتباه کردن و تحت فشار بودن اجتناب ناپذیر است؛ راز گذر از آنها حفظ آرامش است.
 به منظور حفظ آرامش در شرایط بحرانی، نفس عمیق بکشید و با مثبت انديشى به حل مسئله بپردازید و از کمک گرفتن از دیگران ابایی نداشته باشيد.

نفس عمیق بکشیــد

انسان هرگاه دچار اضطراب می شود، تنفس او کوتاه و سریع می شود. این مسئله می تواند باعث کاهش خونرسانی به مغز و درنتيجه سرگيجه و ضعف شود. همچنین می تواند قدرت تصمیم گیری فرد را تحت تأثیر قرار بدهد. در این زمان بهترین کار نفس عمیق کشیدن به ویژه از طریق بینی است. سعی کنید در هر بار دم، یک ثانیه نفستان را نگه دارید و سپس در بازدم آن را از راه دهان خارج کنید. تا زمانی که آرامش پیدا کنید به این کار ادامه بدهید.

اغراق نکنید

معمولا در شرایط حساس و بحرانی ذهن انسان به صورت ناخوداگاه، بدترین اتفاق ممکن را پیش بینی می کند. برای مثال اگر صدای مهیبی از خارج از ساختمان بشنود، تصور می کند که تا ثانیه ای دیگر آوار بر روی سرش خراب می شود. این تصورات اغراق آمیز قدرت فکر کردن و تصمیم گیری به موقع را از فرد می گیرد. سعی کنید به جای ترسانیدن خود با تخیلات، سریع فکرتان را جمع کنید و به فکر راه حل باشید.
 
به خودتان اعتماد کنید
گاهی ممکن است اتفاقاتی بیافتد که شما را از مسیر برنامه ریزی شده تان خارج کند. در این مواقع لازم نیست دچار استرس شوید که قادر به روبه رو شدن با مسئله نیستید. به خودتان و قدرت فکرتان اعتماد کنید. باور داشته باشید که حتی در لحظات بحرانی هم می توانید با کمی تفکر تصمیم عاقلانه ای بگیرید.
 
مثبت بیاندیشید

به جای فکر کردن به اتفاقات بد و کارهایی که نمی توانید انجام دهید، به جنبه های مثبت بیاندیشید. مثلا اینکه سالم هستید و می توانید فکر کنید تا راهی برای رویارویی با مشکل بیابید. هرچه بیشتر تمرین مثبت اندیشی کنید، کمتر دچار اضطراب و استرس می شوید.
نویسنده : هما تختی
تاریخ ارسال : یک شنبه ، 96/10/03 ، در ساعت 19:30

نظرات برای چطور در مواقع بحرانی آرامش مان را حفظ کنیم؟

نام و نام خانوادگی شما *
آدرس ایمیل شما
آدرس وب شما
متن نظر *