بهترین های پزشکی و پرستاری | اوردامین : نام بارز ترین اصحاب شیطان
  • اوردامین
  • طراحی وب
1400
شهريور
26
جمعه
شمارنده
بازدید امروز : 6351 بازدید
کل بازدید کنندگان امروز : 492 نفر
بازدید کل : 46378895 بازدید
حاضرین در سایت : 75 نفر

تاریخ شروع شمارشگر : 94/03/01

عمر سایت : حدود 6 سال پیش

تعداد کل مطالب : 1208

نام بارز ترین اصحاب شیطان

بر بندگان مومن شیطان لعنت الله علیه جنود بسیاری از شیطاطین را بسیج می دارد تا از راه حق باز بایستند 
نام بارز ترین اصحاب شیطان
امام صادق علیه السلام فرمودند : " قسم به خدایی که محمد صلی الله علیه و آله را به حق فرستاد، ابلیس‌ها بر مومن بیشتر از زنبوران بر گوشتند ...." 

لیکن نام بارزترین اصحاب شیطان را در ذیل می آورم خدای یکتا همه انها و رئیسشان شیطان ملعون را لعنت کند و ما را از شرشان ایمن بدارد انشاالله 

1 - وَلْها یا ولهان : او مامور طهارت و نماز و عبادت است.او انسان را در طهارت و نماز وسوسه می کند و به شک می اندازد که این نماز باطل است .نمازدیگری شروع کن ، وضوی تو ناقص بود دومرتبه تجدید کن.گاهی در سجده در بدن انسان چیزی می دمد ، به طوری که انسان خیال می کند وضوی او باطل شده و مجبور شود دومرتبه وضو بگیرد.

۲ - هَفاف : ماموریت دارد که در بیایان ها و صحرا ها انسان را اذیت کند و برای ترسانیدن او را به وهم و خیال اندازد یا به شکل حیوانات گوناگون به نظر انسان درآید.

۳ - زلنبور ( یارکتبور ) : که آن موکل بازاری ها است.لغویات و دروغ ، قسم دروغ و مدح کردن متاع را نزد آنها زینت می دهد.آنها هم برای این که جنس خود را به فروش رسانند آن اعمال را انجام می دهند.

۴ - ثبر :در وقتی که مصیبتی به انسان وارد می شود ، صورت خراشیدن ، سیلی به خود زدن، یقه و لباس پاره کردن را برای انسان پسندیده جلوه می دهد.

5 - ابیض : انبیا را وسوسه می کند. یا مامور به خشم در آوردن انسان است و غضب را پیش او موجه جلوه می دهد و به وسیله آن ،خونها ریخته می شود.

۶ - اعورا : کارش تحریک شهوات در مردان و زنان است و آنها را به حرکت در می آورد ! و انسان را وادار به زنا می کند. عور همان شیطانی است که برصیصای عابد را وسوسه کرد تا با دختری زنا کند و بعد او را به قتل رساند.

۷ - داسم : همواره مراقب خانه هاست.وقتی انسان وارد خانه شود و سلام نکرد و نام خدا را نگوید با او وارد خانه می شود و آنقدر وسوسه می کند تا شر و فتنه ای ایجاد نماید و اهل خانه را به جان هم می اندازد.
هرگاه انسان وارد خانه شد و سلام نکرد و ناراحتی پیدا شد باید بگوید ( داسم ، داسم، اعوذبالله من داسم ) 


۸ - مطرش یا مشوط و یا وشوط :کار او پراکنده کردن دروغ و یا دروغهایی که از خود جعل کرده است و حقیقت ندارد. 

9 - قَنْذَر : او نظارت بر خانه افراد می کند هرکس چهل روز در خانه طنبور(نوعی آلت موسیقی)داشته باشد ، غیرت را از او برمی دارد ، به طوری که انسان در برابر ناموس خود بی تفاوت می شود
.
۱۰ - دهّار : ماموریت او آزار مومنان در خواب است.به طوری که انسان در خواب ،خوابهای وحشتناک می بیند و یا در خواب به شکل زنان نا محرم در می آید و انسان را وسوسه می کند تا او را محتلم کند.

۱۱ - اقبض :وظیفه او تخم گذاری است.روزی سی عدد تخم می گذارد . ده عدد در مشرق ده عدد در مغرب و ده عدد در وسط زمین، از هر تخمی عده ای از شیاطین و عفریتها و غول ها و جن بیرون می آیند که تمام آنها دشمن انسا نند.

۱۲ - تمریح : امام صادق (ع) فرمود: برای ابلیس-در گمراه ساختن افراد- کمک کننده ای است به نام (تمریح) و در آغاز شب بین مغرب و مشرق به وسوسه کردن، وقت مردم را پر می کند. 


13 - قَزح : ابن کوا از امیرالمومنین (ع) از قوس و قزح پرسید، حضرت فرمودند: قوس و قزح مگو؟! زیرا نام شیطان ((قزح)) است بلکه بگو ((قوس اله و قوس الرحمن))
.
۱۴ - زوّال : مرحوم کلینی از عطیة بن المعزام روایت کرده که وی گفت: در خدمت حضرت صادق (ع) بودم و از مردانی که دارای مرض ((ابنه)) بوده و هستند یاد کردم. حضرت فرمودند( زوال )) پسر ابلیس با آنها مشارکت می کند و ایشان را مبتلا به آن مرض می شوند.

۱۵ - لاقیس : او یکی از دختران شیطان است و کارش وادار کردن زنان به مساحقه و هم جنس بازی زنان است.او مساحقه را به زنان قوم لوط یاد داد . 
یعقوب بن جعفر می گوید: مردی از حضرت صادق (ع) از مساحقه بازی زن با زن دیگر پرسید : حضرت در حالی که تکیه کرده بود نشست و فرمود: زن زیر و زن رو- هردو ملعون اند. پس از آن فرمود: خدا بکشد((لاقیس)) دختر ابلیس را که چه عمل زشتی را برای زنها آورد.آن مرد گفت: این کار اهل عراق است؟ حضرت فرمود: سوگند به خدا که این عمل در زمان رسول خدا(ص) بود قبل از اینکه در عراق باشد. 

16 - مُتکَوَّن : شکل خود را تغییر می دهد و خود را بصورت بزرگ و کوچک در می آورد و مردم را گول می زند و به این وسیله آنان را وادار به گناه می کند.

۱۷ - مُذَهّب : خود را بصورت های مختلفی در می آورد مگر به صورت پیغمبر و وصی او .مردم را به هر وسیله که بتواند گمراه می کند.

۱۸ - خنزب : بین نمازگزار و نمازش حائل می شود..یعنی توجه قلب را از وی برطرف می کند.در خبر است که عثمان بن ابی العاص بن حضور قلب را از من می گیرد - حضرت جواب داد: نامش شیطان (بشر در خدمت حضرت رسول(ص) عرض کرد: شیطان بین نماز و قرائت من حائل می شود-یعنی (خنزب))است. پس هر زمان از او ترسیدی به خدا پناه ببر.

۱۹ - مِقلاص : موکل قمار است.قمار بازها همه به دستور او رفتار می کنند.به وسیله قمار و برد و باخت اختلاف و دشمنی در میان آنها به وجود می آورد.

۲۰ - طَرطَبه : یکی از دختران آن ملعون می باشد .کار او وادار کردن زنان به زنا است و هم جنس بازی را هم به آنان تلقین می کند. 


هدف از آوردن این اسما منحوس لعن الله جمیعا بیان این مطلب بود که دوستان متوجه اطراف خود بشوند و بدانند که در هر نفس از سوی شیطان و اعوانش در حال هجومند 

و به همین دلیل است که می گویند جهاد اکبر جهاد با نفس است 
و به همین دلیل است که گناه نکردن بزرگترین عبادت است 
و به همین دلیل است که شهید در راه خدا شهید در راه مبارزه با نفس است 

سالکی که از زمانی که چشم می گشاید تا زمانی که به خواب می رود در هر لحظه تحت هجون فوج فوج شیاطین انس و جن است وظیفه ای عظیم و نبردی بزرگ را در پیش رو دارد که جز با توکل به حضرت ذوالجلال نمی توان از این مهلکه جان سالم به در برد  .

نویسنده : amin mah
تاریخ ارسال : جمعه ، 96/10/29 ، در ساعت 11:30

نظرات برای نام بارز ترین اصحاب شیطان

نام و نام خانوادگی شما *
آدرس ایمیل شما
آدرس وب شما
متن نظر *