بهترین های پزشکی و پرستاری | اوردامین : کنترل استرس
  • اوردامین
  • طراحی وب
1399
تير
13
جمعه
شمارنده
بازدید امروز : 209 بازدید
کل بازدید کنندگان امروز : 52 نفر
بازدید کل : 38738789 بازدید
حاضرین در سایت : 45 نفر

تاریخ شروع شمارشگر : 94/3/01

عمر سایت : حدود 5 سال پیش

تعداد کل مطالب : 1168
کنترل استرس

یکی از بهترین راه‌ها برای احساس آرامش و رضایت در زندگی، کاهش استرس روزانه است. عوامل زیادی در افزایش استرس و نارضایتی افراد موثر است و همچنین راه‌های بسیاری برای مقابله و کاهش استرس وجود دارد.

مغز خود را آزاد کنید
: هیچ زمانی بهتر از همین حالا برای ریلکسیشن و مدیتیشن وجود ندارد. منظور از ریلکسیشن و مدیتیشن این است که به‌طور مثال در یک فضای آرامش‌بخش قرار بیگیرید و یک موسیقی ملایم و آرامش‌بخش گوش کنید تا بتوانید انرژی‌های منفی، بدی‌ها، خستگی‌های روحی، فکرهایی که باعث ناراحت شدنتان می‌شوند و هر چیزی که باعث به وجود آمدن استرس و ناراحتی در شما می‌شود را از ذهنتان بیرون و ذهن خود را پاک کنید. اگر تا به حال این کار را انجام نداده‌اید باور کنید که ۱۰ دقیقه از این حالت می‌تواند تغییر بسیار بزرگی را در شما ایجاد کند. کارهای زیادی برای ایجاد حال و هوای ریلکسیشن می‌توانید انجام دهید مثل پیاده روی، شنا، شنیدن یک موسیقی و بسیاری از کارهای دیگر.

تحرک داشته باشید
: یکی از مفیدترین کارها این است که تحرک خود را توسط ورزش کردن افزایش دهید تا بتوانید آثار و انرژی‌های استرس زا را از بدن خود خارج کنید. به بیان بهتر با ورزش کردن و تحرک، هورمون‌هایی در بدن رها می‌شوند که باعث ایجاد نشاط و شادی می‌شوند و از بروز ناراحتی‌ها جلوگیری می‌کنند.تحرک داشتن ۳ ویژگی خوب دارد یعنی ایجاد نشاط و شادی، ایجاد تنفس‌های بیشتر و عمیق‌تر و همچنین کاهش تنش عضلات که منجر به کاهش و دفع استرس خواهند شد.

اجتماعی‌تر باشید: البته منظور این نیست که حتما وارد شبکه‌های مجازی شوید. منظور این است که یکی از دوستان و یا اعضای خانواده خود را ببینید و یا به او تلفن کنید تا با هم صحبت کنید.هر کسی که می‌تواند شما را خوشحال کنید، به شما انگیزه دهد و شما را یاری کند در واقع به افزایش طول عمر شما کمک می‌کند.

نویسنده : هما تختی
تاریخ ارسال : چهارشنبه ، 96/12/09 ، در ساعت 19:08

نظرات برای کنترل استرس

نام و نام خانوادگی شما *
آدرس ایمیل شما
آدرس وب شما
متن نظر *
هانط در تاریخ 98/08/13 ساعت 21:29 من ک خیلی استرس دارم‌همیشه خیلی