بهترین های پزشکی و پرستاری | اوردامین : فضاپیمای درحال سقوط چین ، ازکدام نقاط ایران می‌گذرد ؟
بهترین های پزشکی و پرستاری | اوردامین : فضاپیمای درحال سقوط چین ، ازکدام نقاط ایران می‌گذرد ؟
  • اوردامین
  • طراحی وب
1402
فروردين
09
چهار شنبه
شمارنده
بازدید امروز : 5057 بازدید
کل بازدید کنندگان امروز : 839 نفر
بازدید کل : 54026639 بازدید
حاضرین در سایت : 170 نفر

تاریخ شروع شمارشگر : 94/03/01

عمر سایت : حدود 8 سال پیش

تعداد کل مطالب : 1214

فضاپیمای درحال سقوط چین ، ازکدام نقاط ایران می‌گذرد ؟

فضاپیمای درحال سقوط چین ، ازکدام نقاط ایران می‌گذرد ؟

تازه‌ترین پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که «تیان‌گونگ-۱»، زمانی بین ساعت ۲:۱۰ بامداد تا ۷:۱۰ صبح ۱۳ فروردین وارد جو زمین خواهد شد و بیشترین احتمال ورود، حوالی ساعت ۴:۴۰ صبح اتفاق می‌افتد.
در طول این بازه زمانی، «تیان‌گونگ-۱» دو بار از آسمان ایران عبور خواهد کرد؛ نخست حوالی ساعت ۴ بامداد که از جنوب‌غربی وارد آسمان کشور می‌شود و از شمال‌شرقی خارج می‌شود. پیش‌بینی شده است که در انتهای همین گردش مداری، فضاپیما بر فراز اقیانوس آرام وارد جو شود و بقایایش روی آب‌های آزاد فرود بیایند؛ اما اگر تیان‌گونگ کماکان در مدار باقی بماند، حوالی ساعت ۵:۳۰ صبح از شمال‌غربی کشور خواهد گذشت.

نقشه فوق، مسیر حرکت «تیان‌گونگ-۱» را نسبت به سطح زمین در بازه زمانی مشخص‌شده برای سقوط نشان می‌دهد. فلش فسفری‌رنگی که در لبه چپ نقشه قرار دارد، موقعیت مدارگرد را در ساعت ۴:۴۰ بر فراز اقیانوس آرام نشان می‌دهد. مدارهای زرد رنگ، گردش‌های مداری قبل از این زمان و مدارهای سبزرنگ، گردش‌های مداری بعد را نشان می‌دهند. فضاپیما از چپ به راست نقشه حرکت می‌کند.

توجه داشته باشید هرچند کارشناسان فضایی بیشترین احتمال سقوط را برای ساعت ۴:۴۰ صبح محاسبه کرده‌اند، اما این زمان قطعی نیست و تک‌تک نقاطی که مسیر مدارگرد طی پنجره ۵ساعته از آن‌ها می‌گذرد، بالقوه در معرض برخورد با بقایای «تیان‌گونگ-۱» قرار دارند.

شایان ذکر است که هرچند احتمال آسیب دیدن افراد و مناطق مسکونی بر اثر برخورد مستقیم با زباله‌های فضایی بسیار ضعیف است، اما این قطعات سمی هستند و اکیدا توصیه می‌شود که از تماس با آن‌ها خودداری شود

نویسنده : amin mah
تاریخ ارسال : دوشنبه ، 97/01/13 ، در ساعت 01:17

نظرات برای فضاپیمای درحال سقوط چین ، ازکدام نقاط ایران می‌گذرد ؟

نام و نام خانوادگی شما *
آدرس ایمیل شما
آدرس وب شما
متن نظر *