بهترین های پزشکی و پرستاری | اوردامین : مردی که شانزده بار پای پیاده به حج رفت اما حسین(ع) را کشت
بهترین های پزشکی و پرستاری | اوردامین : مردی که شانزده بار پای پیاده به حج رفت اما حسین(ع) را کشت
  • اوردامین
  • طراحی وب
1402
فروردين
09
چهار شنبه
شمارنده
بازدید امروز : 5296 بازدید
کل بازدید کنندگان امروز : 884 نفر
بازدید کل : 54026879 بازدید
حاضرین در سایت : 92 نفر

تاریخ شروع شمارشگر : 94/03/01

عمر سایت : حدود 8 سال پیش

تعداد کل مطالب : 1214

مردی که شانزده بار پای پیاده به حج رفت اما حسین(ع) را کشت

یکی از افراد مقابل ابا عبدالله الحسین علیه السلام، شمر بن ذی الجوشن است. از فرماندهان سپاه امام علی در جنگ صفین و جانباز امیر المومنین کسی که در میدان جنگ تا شهادت پیش رفت. این چنین کسی حالا در کربلا شمر می شود. با ورودش به کربلا همه چیز عوض می شود. شمر آدم کوچکی نیست اگر نیایش های شمر را برای شما بخوانند و به شما نگویند که این ها مال شمر است شما با آن ها گریه می کردید. حال می کردید، هیچ گاه گفته نمی شود که وقتی شمر دستش را به حلقه خانه خدا می زد چگونه با خدا زمزمه می کرد!

مردی که شانزده بار پای پیاده به حج رفت اما حسین(ع) را کشت

... این آقایی که ما صحبتش را می کنیم (شمر) شانزده بار با پای پیاده به سفر حج رفته است. فکر نکنید شمر اهل نماز و روزه نبوده و یا از آن دسته آدم هایی بوده که عرق می خوردند، عربده می کشیدند؛ شمر و بسیاری دیگر که آن طرف ایستاده اند، آدم هایی هستند که پیشانی پینه بسته داشتند. بسیاری از آن ها اهل تهجد بودند.
... در کربلا هر روز بيست هزار نفر در فرات غسل می کردند. غسل قربة الی الله که حسین را بکشند و می گفتند: غسل می کنیم تا ثوابش بیشتر باشد.
در ظهر عاشورا وقتی ابا عبدالله علیه السلام برای نماز خواندن، اذان می گفتند فکر نکنید در آن طرف کسی نماز نمی خواند. آن ها هم نماز می خواندند! برخی از این افراد به ابا عبدالله علیه السلام می گویند که نماز شما قبول نیست! و حبیب به آن ها می گوید: « نماز شما قبول است؟! » درگیری می شود .حبیب به شهادت می رسد. حضرت حبیب پیش از نماز ظهر ابا عبدالله به شهادت رسیدند.
.... ما در کربلا به کلاس شمر شناسی نیاز داریم. یک کلاس به عنوان تحلیل شخصیت شمر. شمری که شانزده بار به مکه رفته، جانباز امیر المومنین بود، کسی که در کنار مولا زخمی شده بود، چه شد که فرمانده جنگ حضرت علی علیه السلام به این جا رسید؟ این مسئله نیاز به تحلیل و بررسی دارد. 
این هشدار و اندرزی است برای امروز و فردای ما... 

بخشي از سخنرانی 
دکتر شریعتی درباره شخصیت «شمر بن ذی الجوشن»

نویسنده : amin mah
تاریخ ارسال : یک شنبه ، 97/06/25 ، در ساعت 17:27

نظرات برای مردی که شانزده بار پای پیاده به حج رفت اما حسین(ع) را کشت

نام و نام خانوادگی شما *
آدرس ایمیل شما
آدرس وب شما
متن نظر *